zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Pałac Kawalera zamieni się w szkołę
21 sierpnia 2018 r. | 22:21
8

Dzieci z Nowego Chechła rok szkolny rozpoczną w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Takie zapewnienia padły dzisiaj podczas spotkania z rodzicami uczniów.

Przypomnę, że podczas remontu Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle, firma A1 Projekt z Bytomia odstawiła fuszerkę i poprzez swoje zaniedbanie zalała cały budynek. Wszystko wskazywało na to, że dzieci od września będą musiały jeździć do szkoły w Piekarach Śląskich. Na szczęście dzięki naciskom społecznym, wójt i urzędnicy zmienili koncepcję. 

Czy wiesz, że?  Firma A1 Projekt przynajmniej raz miał problem z dokończeniem inwestycji w innej gminie. O tym fakcie wójt i urzędnicy wiedzieli. Do tematu jeszcze wrócimy.

Poniżej nagranie wideo ze spotkania z mieszkańcami. 

ŁUKASZ DUDEK8 odpowiedzi na “Pałac Kawalera zamieni się w szkołę”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Wójt jest winny, musi odejść za 2 miesiące

  14
  21
 2. Skandal!!!!! pisze:

  Cyl jest niepoważny. Nie ma zgody konserwatora ani kuratorium oświaty na wpuszczenie dzieci do pałacu kawalera. Przecież szkoła ma swoje wymagania przeciwpożarowe, bezpieczeństwa, Co ten facet robił od czerwca? Reklamował się na piknikach i robił sobie zdjęcia. To jest Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy ten facet chce zniszczyć jedyny zabytek w tej gminie? Od trzech lat budynek stoi nieużytkowany, nie ma hotelu, nie ma restauracji, a teraz jeszcze wpuści tam kilka set dzieci.
  Czy mieszkańcy o tym wiedzą????

  21
  18
 3. Szczur pisze:

  To firma zrobiła wpadkę nie wójt on może wyciągnąć konsekwencje każda firma może popełnić błąd za który ona powinna zapłacić a wójt z porównaniem do poprzednich coś robi w tej gminie a nie kradnie do swojej kieszeni

  21
  14
 4. Mieszkaniec pisze:

  Było wiadomo ze firma miała juz wpadki dlaczego ja wybrali? Czyżby jakies szemrane interesy cylka?

  13
  19
 5. Paweł pisze:

  A kto weźmie odpowiedzialność za ewentualne szkody które mogą powstać w trakcie obecności uczniów w Pałacu Kawalera ? Wiadamo że to tylko dzieci jednak jakby nie było jest to zabytek który niestety z miesiąca na miesiąc niszczeje. Czy Wójt gminy obciąży kosztami rodziców? Nie chcę prorokowac . Rozumiem rodziców ze szukaja rozwiązań ale takie pomysły to totalna prowizorka. Czy później Wójt za zniszczenia w Pałacu będzie się tłumaczyła że to nie jego wina? Mam wrażenie że Wójt problemy chce zamieść pod dywan

  7
  16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *