bezchmurnie
środa
Ponad 12,5 mln zł zadłużenia
22 stycznia 2019 r. | 19:35
3

Dług gminy Świerklaniec według danych z 2017 roku wyniósł blisko 10 mln zł, co dawało 830 zł zobowiązania na jednego mieszkańca.

Dziś już wiemy, że kwota zadłużenia w 2018 roku znacznie wzrosła. 

Według udostępnionych przez świerklaniecki magistrat informacji, dług gminy na koniec 2018 roku wyniósł ponad 12,5 mln zł. 

ŁUKASZ DUDEK3 odpowiedzi na “Ponad 12,5 mln zł zadłużenia”

 1. Dług długowi nierówny pisze:

  Czy Pan Redaktor Dudek mógłby nam przedstawić strukturę tego długu?
  Czy te pieniądze zostały przeznaczone na inwestycje, a jeżeli tak, to na jakie? Może przykładowo stanowiły wkład własny dla inwestycji zewnętrznych, które istotnie poprawiły poziom życia mieszkańców? Czy może jednak zostały „skonsumowane” i już nigdy nie przyniosą mieszkańcom żadnych korzyści?
  Niedawno Pan Redaktor, jako przykład najbardziej zadłużonej gminy w powiecie prezentował Ożarowice. Wielu ekspertów stawia tą gminę, jako przykład gospodarności.
  Dług długowi nierówny, dlatego sądzę, że tak dociekliwy Dziennikarz jak Pan Dudek w najbliższym czasie dopełni rzetelności swojego zawodu i przedstawi nam pełny artykuł, a obecny potraktujemy jedynie za wstęp do dyskusji.

  41
  2
 2. Zaciekawiony pisze:

  Przecież na kanalizacje brakuje prawie 60 mln!!! (Dotacja 40 a przetarg ponad 100 mln jak podaje gwarek. A jeszcze projektu i kosztorysu nie ma!!! Czyli zadłużenie dopiero się zacznie. Jak długi będziemy to splacac? 20 lat????? I ile tego zadłużenia będzie ? 12+60+niewiadoma ile jeszcze??

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *