deszcz
/UG Świerklaniec
Ponad 700 tys. zł na inwestycje
26 lutego 2018 r. | 18:54

W ramach Funduszu Solidarności Gmina Świerklaniec otrzyma 713 393 zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Za pieniądze z Funduszu Solidarności zostaną sfinansowane trzy inwestycje.

1. Wybudowana zostanie nawierzchnia ul. Wrzosowej w Nowym Chechle - 385 536 zł.
  2. Opracowana zostanie dokumentacja projektowa na budowę chodnika w ciągu DW 911 – drogi łączącej Orzech z Piekarami Śląskimi - 42 500 zł.
  3. Opracowana zostanie dokumentacja projektowa na zadanie pod nazwą "PARKuję w Świerklańcu – Gminie z widokiem na Metropolię" - 285 357 zł. "PARK-uję w Świerklańcu..." to zadanie, które umożliwi stworzenie w Świerklańcu (przy parku zabytkowym) centrum przesiadkowego wraz z samoobsługowym parkingiem dla samochodów oraz wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego (rowery, rolki itp.).

/UG Świerklaniec