zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Program wyborczy Izabeli Domogały
10 października 2018 r. | 10:56
37

Izabela Domogała to kandydatka na Wójta Gminy Świerklaniec. Domogała między innym chce stworzyć mobilne punkty obsługi mieszkańców, obniżyć stawki za wywóz odpadów, rozbudowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, budowy domu seniora, uruchomić żłobek i chce rozbudować ścieżki rowerowe. 

Program wyborczy Komitetu "Domagamy się więcej" znajdziecie poniżej.

ŁUKASZ DUDEK

 37 odpowiedzi na “Program wyborczy Izabeli Domogały”

 1. Obiecanki Cyla bez pokrycia w kasie pisze:

  A u Cyla program nie do zrealizowania!
  Obiecanki bez pokrycia finansowego. Tech facet tylko na kredytach chce jechać. Znowu 2 milliony bierze!!!
  A widzieliście w jego programie, że będzie wyprzedawał majątek gminy? pewnie na takie nieudane inwestycje jak chodnik na Powstańców w Nakle, po którym nikt nie chodzi. Podobno kosztował 160 000 złotych.

  15
  82
  • lolo pisze:

   Jaki majątek, chyba swój – przecież już wszystko wysprzedane!!! hahahaah

   10
   74
   • ola pisze:

    Bzdury. Do czego jeszcze posuniecie się w swojej negatywnej kampanii kłamstw i oszczerstw?

    73
    9
    • MIezakniec Nakła pisze:

     I jeszce jedno. Drugi raz na Pana Cyla mnie nikt nie nabierze

     W poprzednich wyborach głosowałem na Cyla. Na jego “uczciwość i kompetencję ” drugi raz nabrać się nie dam. Jako gospodarz gminy okazał się znacznie gorszy niż jego poprzednik – Wójt Flakus. Nie dotrzymane obietnice wyborcze, niekompetentne zarządzanie inwestycjami, rozdmuchana administracja gminna, nie rozpoczęte dotąd kanalizacje, zaniedbany park, nieczynny i zadłużony Pałac Kawalera, bardzo wysoka podwyżka opłat za śmieci -to powinno wystarczyć do zakończenia jego rządów. Mamy do wyboru trzy inne osoby i na nich należy skupić swoja uwagę.

     10
     79
   • Bartek pisze:

    Wypraszam sobie z tym chodnikiem w Nakle na Powstańców – chodzę nim razem z mamą.

    51
    3
  • ola pisze:

   Bzdury. Do czego jeszcze posuniecie się w swojej negatywnej kampanii kłamstw i oszczerstw?

   78
   9
  • No to skąd ta kasa? pisze:

   Na temat chodnika w Nakle nic nie wiem, ale trzeba mu przyznać, że trochę tą gminę ruszył. Trudno coś zbudować za własne pieniądze, zwłaszcza w czasie jednej kadencji. Każdy bierze kredyty, chociażby na dom czy mieszkanie, z własnych to by się do niego wprowadził chyba na emeryturę. Program p.Domogały jest tak bogaty, że nie wiadomo od czego zacznie. Chętnie bym usłyszał skąd ona weźmie na to pieniądze jak nie z kredytów czy Unii?

   46
   0
   • Skąd kasa na program cyla pisze:

    A skąd Cyl weźmie kasę na swój program?
    Budowa biblioteki, żłobka, mieszkań komunalnych i remonty, remonty, remonty…

    2
    23
    • Źródła finansowania programów wyborczych pisze:

     Te w odróżnieniu od p. Domogały Cyl wskazał. Dlatego napisałem, że bez kredytu i kasy z unii nikt nie da sobie rady. Odniosłem się tym do pierwszego postu, który mu to wypominał i dlatego zapytałem jakie inne od wymienionych są źródła realizacji programu naszej kandydatki?

     43
     1
     • Mariusz K. pisze:

      Czy ktoś w końcu przestanie podchodzić tak lekko do sprawy kredytów? Ci co wzięli, w większości wypadków wiedzą, jak to ciąży i ogranicza. Kto to spłaci? Z czego? Gdzie gmina będzie szukała pieniędzy? Co będzie jak wzrosną stopy procentowe choćby tylko 2-3 krotnie? Jakie już jest zadłużenie gminy?
      Wy sobie z lekkością zaciągacie kredyty w tych gminach, bo nie ponosicie za długi żadnej odpowiedzialności! Nikt Wam niczego nie zabierze! To jest chore i wymaga co najmniej zastanowienia.

      1
      11
 2. TT pisze:

  Trzeba zmienić wójta, bo ten obecny tylko sobie miliony zdjęć lubi pstrykać i chwalić się rzeczami które bez fachowej ręki Pana Flakusa w ogóle nie były by wykonane w gminie.

  19
  88
  • Prawda w oczy kole pisze:

   Ola jak ci nie wstyd! Zobacz jaką negatywną kampanię prowadzą ludzie wójta. Ludzie na wsi są zbulwersowanien jak odnoszą się do kobiety.!!!! wstyd!!!!!!

   10
   92
 3. hih pisze:

  a urzędzie sąsiednia gmina;-)

  0
  2
 4. aktywista pisze:

  niektóre pomysły absurdalne, niektóre bardzo spoko, targetowanie emerytów takie sobie, “Gmina dla biznesu” ogólnikowa, ale jak sprawi, że będzie więcej autobusów i będzie lobbować lepsze pomysły na rozkłady to zbijam pionę i niech się dzieje

  4
  16
 5. Mieszkaniec pisze:

  Czas na zmiany i na człowieka z Świerklańca. Myślę że obecny wójt już swoje zrobił dla Nakła, teraz trzeba coś zrobić dla wszystkich mieszkańców.
  Program bardzo ciekawy. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Więcej kobiet w polityce. Pani Izabelo-jeśli Pani wygra to 3mamy kciuki i będziemy patrzeć na ręce czy dobrze wybraliśmy.

  17
  91
 6. Mieszkanie pisze:

  Młoda ekipa jestem na tak. Wójt Cyl za bardzo wszedł w układy lokalne. Powodzenia Pani Izabelo 🙂

  15
  76
 7. Ewa pisze:

  Podobnie mamy w Świerklańcu chodnik na ul.Stabińskiego, po którym tylko z psami chodzą. Ale jak się ma zbyt dużo pieniędzy????

  6
  47
  • Mieszkaniec pisze:

   Szanowna Pani

   Jak się jeżdzi autem to widzi się tylko czubek auta.
   Z tego chodnika korzystam jak i moje dziecko, i cała masa ludzi.
   Ale jak się gna 60km/h to się nie zdąży zauważyć.

   35
   4
 8. Oburzony z Nakła pisze:

  Dziś dostałem wydawnictwo tego okularnika z Nakła i to pokazuje, że umiaru nie ma. Wydał sobie książkę wyobrażacie sobie?? A bzdur tam popisanych! On myśli że my jesteśmy głupi?
  Na 10 stronach chwali się jak robił chodniki i plac zabaw – to chyba jego OBOWIĄZEK, za swoje nie robił tylko za nasze podatki. Jestem oburzony że wciska mi się takie coś do skrzynki!
  Spójrz pan w lustro, bo urodą nie grzeszysz, a maltretujesz nas swoim za przeproszeniem wizerunkiem? Nie wystarczająco było przez 4 lata tych zdjęć w każdym informatorze? A te banery to straszą na każdym płocie? Trocha gańby trzeba mieć.

  14
  110
  • Nieznany sprawca pisze:

   Ludzie z Nakla są pozytywnie nastawieni do życia Ww komentarz to jakiś ukryty frustrat spoza Nakla Nakło głosuje na Wójta któremu się chce… Inwestycje widać gołym okiem… Słowa nt urody czy wyglądu wiele świadczą o klasie komentatora
   Natomiast sztama Izabeli Kandydatki z Dudkiem stanowi istotne osłabienie wizerunkowe… No ale na każdym dworze potrzebny jest błazen…

   88
   6
   • Akcje rosną pisze:

    Akcje kandydatki rosną. Dziś było spotkanie w Nakle. FAJNA Babka, inteligentna, dowcipna i ma fajny plan. 🙂

    8
    103
    • Abc... pisze:

     Szkoda ze bez zapowiedzi ta wizytacja Nakla… No ale cóż… Czasem trudno stanąć twarzą w twarz z wyborcami… Lepiej negatywnie pisać i spacerować w otoczeniu wspolkandydatow tworzących sztuczne zainteresowanie i pozorowany tłum

     60
     3
     • xyz pisze:

      hahaha a co miała, jak Cyl rządać czerwonego dywanu i w muszcze paradować do garnituru? ten chłop nawet ubrać się nie potrafi.
      Wczoraj pod osłoną nocy #kredytowycyl łaził po domach w Nowym Chechle.
      Głosujemy na DOMAGAMY się więcej!!!!

      9
      57
 9. Mieszkaniec Świerklańca pisze:

  Czas na pozytywne zmiany!!!
  Jedna uwaga – nie zniżajcie się do poziomu niektórych polityków i nie obrażajcie innych – urodę każdy ma taka jaką ma i tu nie ma wpływu. Za to za realizowane projekty i całą otoczkę wokół swojej osoby jak najbardziej.

  32
  3
 10. MIezakniec Nakła pisze:

  Fakt, że za urodę się nie odpowiada, ale zgadzam się że jak się jej nie ma to na banerach nie trzeba się pokazywać. Ulotkę każdy wyrzuci jak twarz nie taka, ale na każdym rogu zdjęcie aż do przesady. Tu jest wieś a nie Katowice.
  Dla mnie to marnotrastwo pieniędzy. Tak nie postępuje gospodarny człowiek.

  9
  33
 11. hih pisze:

  ten obecny wasz wójt – to totalna porażka; jak to jest, że ten co ma potencjał i możliwości nie umie tego wykorzystać; a przy innych włodarzach ten pan zachowuje się jak chłoptaś ze wsi; aż żal patrzeć;

  8
  75
 12. Matyldaatylda pisze:

  Widać że komentarz osoby spoza Nakła,o chodnik na Powstańców wnioskowali mieszkańcy od kilkanastu lat! Po latach bezskutecznej walki o bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych nareszcie coś zrobione w temacie. Ciekawe tylko kiedy dokończą ten chodnik?

  52
  1
  • mieszkaniec powstańców pisze:

   Matyldaatylda, Jacy mieszkańcy wnioskowali o ten chodnik? Bzdury!!! nikt o takie coś nie wnioskował!!!
   Jakich dzieci? na tej ulicy może kilka dzieciaków się znajdzie, których nie widać.
   Tą drogą chodzi po kilka osób dziennie!!!!
   Osoby z bloków, którym zrobiono ten chodnik chodzą przez park.
   Dalsza część chodnika? kto za to zapłaci? zrobiony chodnik kosztował 160 tys?
   Pozostała część wiąże się z wycinką drzew wzdłuż ul. powstańców.

   4
   39
   • karlik pisze:

    Jaaa, 15-20 lat temu wnioskowały osoby co mogły i miały siłę chodzić do kościoła albo na cmentarz, a teraz są wożone autami albo nie żyją. Inwestycja za 160 000, woda stała na pół powstańców po deszczu przy tym chodniku i na wartko robili przed wyborami!

    4
    37
   • Matyldaatylda pisze:

    Mieszkaniec najwyraźniej wozi tyłek autem, nie chodzi do kościoła, nie musi dojeżdżać do roboty autobusem i nie posiada dzieci, które chodzą do szkoły lub dojeżdżają do niej. Do tego mieszkaniec ma klapki na oczach, lub przebywa tu w godzinach poza dziennych skoro nie widzi młodzieży z rolnika na tym chodniku. Pomimo ograniczenia prędkości, kierowcy na Powstańców robią sobie długą prostą, rozpędzając się ile można, ale wg mieszkańca najpierw niech dojdzie do tragedii a potem pomyślimy czy coś w temacie działać. Chore podejście i lekceważący stosunek do nas “chodzących”. A skoro mieszkaniec nie wie nic o chodniku, to tylko świadczy jak zorientowany jest w temacie. Żenada, dalej woź tyłek w aucie i miej nas pieszych tam gdzie do tej pory nas miałeś. Szkoda słów.

    44
    1
 13. mieszkaniec gminy pisze:

  Ten program jest populistyczny. Zawiera ogrom pozycji możliwych do realizowania w dużym mieście a nie gminie, o której kandydatka mówi, że jest bankrutem. Ten najważniejsze i możliwe do realizacji są już wykonywane: „Poprawa infrastruktury komunikacyjnej poprzez zwiększenie nakładów finansowych na remonty dróg i chodników oraz infrastruktury drogowej”, a nawet więcej bo powstają nowe drogi, czy „Ekologiczna i czysta gmina” gdzie powstała oczyszczalnia, a uzyskane pieniądze na kanalizację są ogromne.

  74
  4
  • Neudeck pisze:

   A kto te pieniądze na kanalizacje widział? Pewnie ten ze szklanymi oczami.

   4
   29
   • mieszkaniec gminy pisze:

    Patrzymy na materiały wyborcze wójta, z których wynika, że pozyskał on nieporównywalnie więcej funduszy zewnętrznych od swojego poprzednika i zmniejszył zadłużenie. Z kolei kandydat do powiatu p. Idzik twierdzi, że kadencja następnego wójta jest beznadziejna z powodu bankructwa gminy. Jeżeli wierzyć pierwszemu, to zdecydowanie powinniśmy go wybrać na następną kadencję. Jeżeli drugiemu, to program p. Izabeli jest nierealny, ale skoro go prezentuje to, jako radna posiada wiedzę, że gmina nie jest w takiej ruinie jak się chce nam wmówić. Czyżby remake z wyborów parlamentarnych?

    62
    0
    • Pytanie pisze:

     A gdzie kandydatka powiedziała lub napisała ze gmina jest w ruinę.? Poproszę o link.
     Gmina zadłużenie ma czy nie?
     Każdy ma prawo do oceny.
     Moja ocena obecnego wójta jest również negatywną. I do niej prawo. Zatem przywolany kandydat do powiatu nie jest w tej opinii odosobniony.

     4
     28
 14. decyzyjność pisze:

  Ciekawe jak ma wyglądać włączenie mieszkańców w proces podejmowania decyzji. To po co wybieramy wójta i radę, skoro sami mamy decydować co dla gminy jest najlepsze? Jestem za, ale w tym przypadku jest logiczne, że wynagrodzenia wójta i rady powinny trafić do społeczeństwa. Pracujcie społecznie jak rady sołeckie.

  66
  1
 15. Zaścianek pisze:

  Cyl To ty? Zroz w końcu ze w bycie wójtem to służenie mieszkańcom a nie władza. W każdym normalnym samorządzie są prowadzone konsultacje społeczne. Jak nie wiesz co to to się doucz! Patycypacja czyli włączenie mieszkańców do decydodania to trend europejski. Ale jak widać jakie masz ograniczenia. Tylko słoma z butów i muszka do garnituru.

  6
  37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *