bezchmurnie
19°
17°
wtorek
skarga na wójta świerklaniec
Skarga na Wójta Cyla i nadzwyczajna sesja Rady w Świerklańcu
31 lipca 2019 r. | 08:25
0

Dnia 22.07.2019 r do Urzędu Gminy wpłynęła skarga na wójta Gminy Świerklaniec Marka Cyla w zakresie nie upublicznienia zamówień publicznych poniżej progu 30.000 euro na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Świerklaniec.

Zasadność złożenia skargi na Wójta zostanie ustalona przez komisję Skarg Wniosków i Petycji Rady Gminy Świerklaniec. Termin rozpatrzenia skargi powinien być rozpatrzony zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego do 30 dni. Rada nie wyrobi się w ustawowym terminie i wyznaczyła nowy termin rozpatrzenia skargi tj. do 30 września 2019 r. podając przyczynę „ze względu na okresowy charakter pracy Rady”.

Przewodniczący Rady Gminy Świerklaniec Jarosław Wasążnik zwołał w tym temacie nadzwyczajną sesję. W ostaniem czasie zwołał dwie sesje nadzwyczajne tj. na dzień 8-go lipca i na dzień 1-go sierpnia 2019 r. Można powiedzieć, że Przewodniczący Wasążnik dość często korzysta z przywileju zwoływania nadzwyczajnych sesji.
W porządku obrad zwołanej sesji nadzwyczajnej na dzień 1-go sierpnia 2019 roku jest rozpatrzenie projektu uchwały nr 113 w sprawie stwierdzenia właściwości do rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Świerklaniec.

Porządek obrad nadzwyczajnej sesji poniżej wraz z projektem uchwały.

skarga cylskarga Cylskarga cyl

K.FimaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *