zachmurzenie duże
-0°
-3°
poniedziałek
UM Świerklaniec
Remont w Pałacu Kawalera
23 lipca 2018 r. | 22:13
0

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją portyku wejściowego w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. 

Prace podzielone są na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie ekspertyzę odsłoniętych łuków i sklepień oraz dobór odpowiedniej metody działania w celu przywrócenia pełnej nośności statycznej portyku. W tym celu rozebrane zostaną warstwy posadzkowe portyku i wykonany demontaż elementów kamiennych, konieczny do przeprowadzenia następnych działań.

Po naprawie konstrukcji kamiennych nastąpi między innymi wykonanie warstw izolacyjnych i warstw podposadzkowych, montaż elementów kamiennych balustrady, renowacja lic kamiennych i detali zgodnie z programem prac konserwatorskich, wykonanie nowej blacharki oraz montaż nowych rynien.
Drugi etap robót obejmie naprawę fragmentu podjazdu do wejścia głównego w budynku Pałacu Kawalera w Świerklańcu.

Wartość prac wyniesie niemal 277 tysięcy zł. Zakończenie remontu planowane jest na 15 grudnia 2018 roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *