bezchmurnie
19°
15°
sobota
Spotkanie z mieszkańcami gminy Świerklaniec. Dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację domu
09 października 2018 r. | 14:35
5

Dzisiaj o godz. 18.00 w remizie OSP Świerklaniec odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie rządowego programu "Czyste Powietrze".  Niestety Urząd Gminy Świerklaniec nigdzie w internecie nie opublikował informacji o ważnym dla mieszkańców spotkaniu. Komu zależy na niskiej frekwencji?

Jedynie sołtys Orzecha informuje:

Rządowy program "Czyste Powietrze"  będzie realizowany w latach 2018 -2029. Progra ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

9 października w trakcie spotkania z mieszkańcami prezentowane będą  założenia Programu, omawiane rodzaje przedsięwzięć, które mogą uzyskać dofinansowanie, jak również przedstawiony sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Spotkanie prowadzone będzie przez przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Będzie ono okazją do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. 

ŁUKASZ DUDEK

 5 odpowiedzi na “Spotkanie z mieszkańcami gminy Świerklaniec. Dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację domu”

 1. Tomek pisze:

  Szanowny Pan Dudek
  Może przestanie Pan atakować wójta i skupi się na przekazywaniu rzetelnych i obiektywnych informacji.
  Informacja o spotkaniu została udostępniona przez pracowników urzędu na plakatach. Może wystartuje Pan w wyborach i zastąpi obecnego wójta??
  Wtedy na pewno każdy mieszkaniec będzie wiedział o każdym wszystko!!

  5
  0
 2. stan_waw pisze:

  Byłem, wysłuchałem. Była pełna sala, wójta też widziałem. Skądś się ludziska dowiedzieli. W czym ma ktoś problem? Było merytorycznie, sporo pytań z sali. Dla mnie OK.

  5
  0
 3. Neudeck pisze:

  Du pa. Nie mam obowiązku czytania wiejskich plakatów. Na stronach urzędu nie było żadnej informacji o takowym spotkaniu a powinno być . Także niczego nie zauważyłem na BIP. Jeśli chodzi o krytykę obecnej władzy ,w tym wójta , to każdy ma do tego prawo. Mamy prawo a nawet obowiązek wytykać władzy (każdej władzy) wszystkie ułomności i mankamenty w ich działaniu, A jeśli ktoś boi się krytyki to niech nie wychodzi z domu. Władza ma wiedzieć że nie bierze kasy za darmo i że potencjalny wyborca nie będzie jej głaskał.

  2
  4
  • Tomek pisze:

   Proszę wziąć pod uwagę że wielu mieszkańców naszej gminy jest starszych niż Pan/Pani i nie korzystają oni z nowinek technicznych jak komputer czy Internet.
   Jeśli ktoś jest winny to na pewno pracownik Gminy i tu się zgodzę.
   Nie jest właściwe krytykowanie kogoś za działania i innej osoby. Czy uważa Pan/Pani że np w Katowicach to sam Prezydent zajmuje się takimi sprawami??
   Ogólnie władze rozlicza się z ich decyzji i to jest fakt ale nie można każdego winnic za wszystko. Bo czy mam winić np. Wójta czy radnych za zimne i niedobre posiłki w szkole ??

   4
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Zgadzam się że nie możemy być bierni i powinniśmy przyglądać się działaniom Władzy szczególnie lokalnej.
   Tylko krytyka musi byc rzeczowa i sprawiedliwa. Jak Pan chce wytykać błędy to oczywiście tylko proszę nie zapomnieć że mamy radnych i oni też powinni dbać o interesy mieszkańców. Mamy Sołtysa i to w “jego” budynku było spotkanie i też nie zadbał o informację.
   No i na końcu mamy nas – jeśli wiedzieliśmy o spotkanie którego nie było na stronie gminy mogliśmy zareagować- czy to już za dużo??

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *