mgła
poniedziałek
UG Świerklaniec
Sprzęt dla OSP
13 lipca 2018 r. | 21:33
1

Wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa otrzymały wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Świerklaniec: w Nowym Chechle, Orzechu, Nakle Śląskim i Świerklańcu. Środki na zakup sprzętu pochodziły z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

źródło/foto: UG ŚwierklaniecJedna odpowiedź do “Sprzęt dla OSP”

  1. Przezorny pisze:

    Mam wątpliwości czy obecni tam druhowie poradzą sobie z obsługą tego sprzętu. Pewnie ów sprzęt ma wiele możliwości i potrafi skutecznie ratować życie ale tylko wtedy gdy jest w rękach zawodowców. Ja tymczasem jestem pełen obaw co do kompetencji naszych “dzielnych strażaków”.
    P.S. Defibrylator ratuje życie, ale równie dobrze może zaszkodzić ratującemu jak i ratownikowi.

    0
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *