bezchmurnie
19°
15°
sobota
Świerklaniec. Ukradł ze sklepu siekierkę i zaatakował nią ochroniarza
25 października 2018 r. | 14:04
0

Tarnogórska policja otrzymała zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który w jednym z marketów w Świerklańcu siekierą zaatakował ochroniarza sklepu. 66-letni pracownik ochrony widząc, że młody chłopak zabiera z regału siekierę o wartości 50 zł i wychodzi ze sklepu, postanowił go ująć.

Po chwili dogonił złodzieja, który uderzył go obuchem w nogę. Ochroniarz przewrócił się i napastnik postanowił uderzyć leżącego 66-latka w głowę, lecz ten się uchylił i podniósł z ziemi. Ochroniarz osłonił się przed kolejnymi dwoma zamachami, na których skutek doznał rozcięcia dłoni i łokcia. Po ataku mężczyzna uciekł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcą i po chwili został on zatrzymany. Okazało się, że sprawca ma 20 lat i nie posiada stałego miejsca zameldowania. Policjanci odnaleźli też wyrzuconą wcześniej przez niego siekierę. Napastnik noc spędził w policyjnym areszcie i dzisiaj prokurator przedstawił mu zarzut kradzieży rozbójniczej, połączonej z uszkodzeniem ciała, za którą grozi mu do 10 lat więzienia.

źródło: PolicjaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *