zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
www.gloswielkopolski.pl | Archiwum szkoły
Szkoła kontenerowa w Nowym Chechle? Radni dyskutują. Ostra wymiana zdań na Facebooku
20 sierpnia 2018 r. | 15:40
2

Na portalu społecznościowym Facebook, znalazłem ciekawą dyskusję radnych z gminy Świerklaniec. Tematem dyskusji jest najgłośniejsza sprawa ostatnich dni, czyli zalana Szkoła Podstawowa w Nowym Chechle.  Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ

Izabela Domogała
Na ostatniej sesji słyszeliśmy, że dzieci z Chechła będą się uczyć w szkole kontenerowej... Ale kiedy zorientowali się, że to nie jest tylko postawienie kontenerów, tylko procedura z pozwoleniem na budowę, to szukają innych opcji.

Jarosław Wasążnik
Pani Izabelo pozwoli Pani, że doprecyzuję tą jakże skąpą i dające pole do nadinterpretacji informację. Bezpośrednio po (a nie na) ostatniej sesji nadzwyczajnej, która odbyła się w dniu 3 sierpnia br. Radni otrzymali informację na temat opóźnień przy inwestycji związanej z budową przedszkola w Nowym Chechle. Wójt poinformował o działaniach, jakie są przez Urząd Gminy podejmowane. Pojawił się też temat zastępczego lokalu dla dzieci i nauczycieli. Konkretnie była mowa o trwających rozmowach, z ościennymi samorządami, w celu wynajęcia części lub całego obiektu szkolnego na najbliższe miesiące mającego się niebawem rozpocząć roku szkolnego. Temat „szkoły kontenerowej” został przez Wójta podniesiony jako dygresja, która miała na celu przytoczenie jednej z dyskusji podczas rady budowy. Na koniec dodam, że Wójt ani Urząd Gminy tematu kontenerów nie brał od początku poważnie pod uwagę, ponieważ było wiadomo, że w tak krótkim czasie rozwiązanie to nie jest możliwe do zrealizowania.

Izabela Domogała
Panie Jarosławie, informacje o szkole kontenerowej do radnych docierały jeszcze przed sesją to jedno. Po drugie, kiedy radni pytali bodajże w czerwcu (?) czy budowa jest zagrożona, wójt twierdził, że wszystko jest ok. Ja się pytam, gdzie był nadzór? Może trzeba było reagować wcześniej, a nie na miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Jarosław Wasążnik
Wyłoniony w trybie PZP wykonawca ma znaczne opóźnienia w realizacji inwestycji. Fakt, temat bardzo delikatny, bo opóźnienia w inwestycji zagrażają rozpoczęcie roku szkolnego w remontowanym obiekcie. Rozumiem obawy i zniecierpliwienie rodziców. Jednakże Wójt robi wszystko, aby zapewnić dzieciom miejsce do nauki i aby wiązało się to z jak najmniejszymi niedogodnościami dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Jakie konkretne efekty ma przynieść zaproszenie dziennikarzy? Jaką sensację Panie w tej sytuacji widzą?. Proponuję zorganizować spotkanie Wójta z rodzicami i radą pedagogiczną, a nie pompowanie medialnego balonika.

Izabela Domogała
Opinia publiczna powinna wiedzieć co dzieje się z pieniędzmi publicznymi. Nauczona doświadczeniem, że w Świerklańcu nie informuje się radnych na czas o niektórych sprawach jak np. niepłacenie czynszu za dzierżawę majątku gminy (pałac kawalera) czego konsekwencją jest ponad 300 000 zł należności moim zdani już nie do odzyskania.

Jarosław Wasążnik
Wręcz przeciwnie. Widzę problem. Sprawa jest bardzo poważna. Trzeba rozmawiać z rodzicami i nauczycielami jak rozwiązać temat, aby nie ucierpiały na tym dzieci. Media nam w tym nie pomogą.

Tadeusz Ledwoń
P. Wasążnik część Rady Gminy nie chce widzieć prawdy sygnalizowałem problem z wykonawcą wczesną wiosną, proszę sobie przypomnieć reakcję Wójta i klubu radnych co zrobiliście z Sesji czyżby tak prawda bolała. Wystarczy być bezstronnym i patrzeć realnie. Nie grzecznie jest innych pouczać, jeżeli razem można więcej, myślę, że Pan się nie zmieni a problemy zostaną.

Jarosław Wasążnik
Szanowny Panie Radny Ledwoń. Podczas sesji, o której Pan wspomina zachował się Pan w stosunku do Wójta w sposób, delikatnie mówiąc, niestosowny. Pańskie zachowanie wywołało oburzenie większości radnych. Od tego czasu zachowuje się Pan jak obrażone dziecko w piaskownicy. Manifestuje Pan swoją postawę wstrzymując się od głosowania lub wcale nie bierze udziału w głosowaniu. Próbuje Pan zakłócać swoim zachowaniem kolejne sesje. Jeśli chodzi o meritum sprawy, to jeśli już wczesna wiosna miał Pan wiedzę, że sprawy potoczą się w sposób niekorzystny dla tej sprawy to jest Pan również odpowiedzialny za obecną sytuacje, ponieważ, wg mojego stanu wiedzy nie przedstawił Pan swojego punktu widzenia pozostałym radnym, przekładając dobro sprawy ponad prywatne animozje w stosunku do Wójta.

Tadeusz Ledwoń
Radni dowiadują się o stanie szkoły w Nowym Chechle z mediów, brak przekazu informacji oraz transparentności. Uczniowie muszą wrócić jak najszybciej do siebie to priorytet, powinniśmy mieć oczy otwarte, aby remont przebiegał zgodnie z projektem, aby nie próbowano naprawiać kosztem jakości i pójścia na skróty.

Jarosław Wasążnik
Izabela Domogała przyjdź na spotkanie zaproponuj rozwiązania godne uwagi, które poprawi sytuację dzieci i rodziców. Po co Ci do tego Dudek lub Jedlecki? Wybory? Chęć zaistnienia? Lokalna polityczka.

Izabela Domogała
Byłam w sobotę na spotkaniu z rodzicami. Ciebie nie widziałam. Na poprzednim spotkaniu z radą rodziców tez cię nie było. Twoje działania ograniczają się do pisania tutaj. Więc kto tu chce zaistnieć? Śmieszny jesteś Jarek, znowu Ci się marzy "zakładanie knebla" mediom? Zajmij się czymś, napisz kolejny kłamliwy paszkwil o szkodzeniu wizerunkowi gminy na Sri Lance czy gdzie to tam było, to wychodzi ci najlepiej. Ja dostałam konkretne zadanie od rodziców dzieci i je realizuję na ich prośbę. A Ty co zrobiłeś dla tych dzieci?

Jarosław Wasążnik
Izabela Domogała jestem na urlopie, który każdemu się należy. Jak tylko wrócę do domu będę obecny na spotkaniach. Na Sri Lance nie muszą wiedzieć co zrobić z naszymi problemem. Ważne, żebyśmy sami wiedzieli jak je rozwiązać. Raz jeszcze pytam: po co nam do tego potrzebne są media?

Izabela Domogała
Ja też jestem na urlopie, który mi się należy a byłam na spotkaniu. Gmina nie informuje mieszkańców co się dzieje, do dziś na portalu gminnym nie ma ani słowa o tym, co się dzieje. Skoro wójt nie stosuje zasady transparentności, przejrzystości i właściwego informowania, to może media go wyręczą. Ktoś musi to zrobić.

Izabela Domogała
Na swierklaniec.pl info o kinie plenerowym i znaku jakości dla starostwa. To pokazuje co jest ważne dla wójta.

źródło: www.facebook.com

ŁUKASZ DUDEK2 odpowiedzi na “Szkoła kontenerowa w Nowym Chechle? Radni dyskutują. Ostra wymiana zdań na Facebooku”

 1. Pominięte wypowiedzi pisze:

  Pominął pan najfajniejsze komentarze mieszkańców, cytuję
  “Jarosław Wasążnik z całym szacunkiem. Myślę, że Wójt nie potrzebuje Adwokata. A “lizanie d… Wojta” mógłby Pan sobie podarować. W oczach Wyborców nismacznie to wygląda!”
  i
  “Panie Jarku jakby Pana dzieci chodzi do tej szkoły miałby Pan inne podejście do tematu, ale widzę po komentarzach nawet jako radnego to nic nie obchodzi. Proszę już nie pisać tych “płaskich tekstów” tylko pojawić się na spotkaniu i wypowiedzieć jako radny w tej kwestii przed rodzicami dzieci. Zapraszamy.”

  5
  2
 2. Jan pisze:

  Kampania wyborcza pełna parą.

  2
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *