słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
Szkoła w Nowym Chechle zalana. Od września dzieci “bez dachu nad głową”
16 sierpnia 2018 r. | 10:54
6

Remontowana szkoła w Nowym Chechle została zalana, ponieważ wykonawca źle zabezpieczył budowę.  Inwestycją za ponad 6,3 mln zł zajmuje się firma A1 Projekt z Bytomia. 

Gdzie teraz dzieci rozpoczną rok szkolny? 

Zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański, tak pisze na swoim blogu: 

"W trudnej sytuacji znalazł się wójt Świerklańca, gdzie wykonawca w ramach remontu rozgrzebał szkołę, rozebrał dach, doprowadził do zalania całego budynku i… już dziś widać, że nie ma szans, aby zakończyć prace do września. Teraz 160 dzieciaków trzeba będzie przenieść do innego budynku.

Ponieważ Świerklaniec nie ma takich możliwości – postaramy się pomóc. Dzieciaki, jeśli kuratorium się zgodzi, do czasu zakończenia remontu zajmą budynek dawnej Szkoły Podstawowej nr 13. Trzeba będzie zorganizować im transport, ale będą miały “dach nad głową”."

Urząd Gminy Świerklaniec informuje, że 21 sierpnia o godz. 18 w Domu Sportowca w Nowych Chechle odbędzie się zebranie rodziców. 

Poniżej informacje, które dotyczą przetargu na wykonanie zadania pt. "Budowa przedszkola w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec". 

 

Do tematu będę jeszcze wracać.

źródło: BIP, krzysztofturzanski.pl

ŁUKASZ DUDEK6 odpowiedzi na “Szkoła w Nowym Chechle zalana. Od września dzieci “bez dachu nad głową””

 1. Obiektywny pisze:

  To jest skandal! Gdzie był nadzór ze strony wójta? Zamiast do kina letniego niech się weźmie do roboty.
  Pan z Piekar laski nie robi bo pewnie za wynajem szkoły zapłacą z ubezpieczenia więc Piekary mają w tym interes. A rodzice i dzieci mają problem bo dojeżdżać trzeba będzie

  12
  2
 2. […] Na portalu społecznościowym Facebook, znalazłem ciekawą dyskusję radnych z gminy Świerklaniec. Tematem dyskusji jest najgłośniejsza sprawa ostatnich dni, czyli zalana Szkoła Podstawowa w Nowym Chechle.  Więcej na ten temat pisałem TUTAJ […]

  2
  0
 3. […] Na portalu społecznościowym Facebook, znalazłem ciekawą dyskusję radnych z gminy Świerklaniec. Tematem dyskusji jest najgłośniejsza sprawa ostatnich dni, czyli zalana Szkoła Podstawowa w Nowym Chechle.  Więcej na ten temat pisałem TUTAJ […]

  2
  0
 4. Krzysztof pisze:

  Po raz kolejny wójt gminy Świerklaniec nie radzi sobie z problemami mieszkańców,
  Nie interesują go mieszkańcy i ich problemy tylko tworzenie rozrywek i dawanie ślubów.
  Wójt obiecuje od początku swojej kadencji, ale problemów w gminie Świerklaniec nie rozwiązuje, lecz umywa ręce i kieruje mieszkańca do innych instytucji , choć zdeklarował się, że sprawa zostanie po myśli mieszkańców zrealizowana. Nie interesują go problemy z podtopieniami domostw i jak widać także nie interesuje go stworzenie bezpiecznego miejsca do nauki dla dzieci z gminy Świerklaniec!, ale afiszowanie się sukcesami młodzież ależ owszem (zerknijcie na jego Facebook jak zakrywa się za sukcesem dziecka. No tak wybory tuż tuż …!!
  Aktualnie zgłosił akces w tegorocznych wyborach na wójta i będzie mamił kolejnymi obietnicami mieszkańców Świerklańca. !!
  Drodzy mieszkańcy dokładnie zastanówcie się na co piszecie, ponieważ jeśli w tak poważnych sprawach jak powyższa sobie nie radzi, lecz szuka i liczy na pomoc z miast ościennych to bardzo źle o nim świadczy.

  5
  1
 5. […] 21 sierpnia odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej  z Nowego Chechła. Spotkanie dotyczyło wykonanej fuszerki podczas remontu szkoły. Więcej pisałem o tym tutaj […]

  1
  0
 6. […] 21 sierpnia odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej  z Nowego Chechła. Spotkanie dotyczyłowykonanej fuszerki podczas remontu szkoły. Więcej pisałem o tym tutaj […]

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *