Tak będzie wyglądało centrum przesiadkowe przy parku w Świerklańcu
27 października 2018 r. | 13:05

Gmina Świerklaniec otrzymała dofinansowanie z Metropolii na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy centrum przesiadkowego pod nazwą „PARK-uję w Świerklańcu – Gminie z widokiem na Metropolię”.Koncepcję terenu przy parku można zobaczyć na grafikach poniżej.

Inwestycja  będzie obejmować czterostanowiskowy peron o lekkiej konstrukcji dla autobusów przegubowych, wyposażony w dwie elektroniczne tablice LED, stanowiące element systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Obok znajdować się będzie stanowisko ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce przeznaczone dla metropolitalnego roweru wraz z budkami serwisowymi dla rowerów.

Realizację projektu planuje się na  2019 rok.

źródło: UG Świerklaniec