bezchmurnie
wtorek
Fot. Facebook OW Żagiel
Tymczasem w gminie Świerklaniec
30 marca 2018 r. | 13:55
4

Gmina, jak i nadleśnictwo Świerklaniec posiada wiele urokliwych miejsc. Pani Ania podczas wiosennego spaceru spotkała na swej drodze rodzinkę dzików. Z kolei restauracja OW Żagiel znajdująca się w linii brzegowej Zalewu Nakło-Chechło uchwyciła w obiektywie wiewiórkę.  Niestety idąc po dziurawej drodze dookoła zalewu, widząc zaniedbane otoczenie, piękno natury gdzieś zanika.

Powiat tarnogórski ma ogromny potencjał, który od lat jest niewykorzystany. Osoby zarządzające naszym regionem, w mojej ocenie nie należą do osób ambitnych. Przy najbliższych wyborach samorządowych, jeśli chcemy postawić na rozwój, musimy zmienić władze powiatu.

ŁUKASZ DUDEK

 4 odpowiedzi na “Tymczasem w gminie Świerklaniec”

 1. AT pisze:

  Tereny rekreacyjne są ważnym elementem życia lokalnej społeczności., ale nie najwazniejszym. W przypadku terenu wokół zalewu Nakło – Chechło problemem są sprawy gruntowe. Gmina jedynie dzierżawi teren od Lasów Państwowych.
  Na ogromny plus należy obecnym władzom zaliczyć wszystkie inwestycje w infrastrukturę drogową, kanalizacyjną. Rozbudowywane i remontowane są obiekty szkole i przedszkolne. Mała gimina nie jest w stanie “uciągnąć” wszystkiego na raz.
  Dobrze byłoby najpierw sprawdzić fakty, a póżniej pisać artykuł
  Pozdrawiam

  2
  0
 2. Kolo pisze:

  Dlatego pisze ze powiat tarnogorski. Czyt. ze zrozumieniem Marku C.

  0
  0
  • AT pisze:

   Marek C wraz z paroma mega ambitnymi osobami stara się zrobić w zaniedbanej Gminie wiele pozytywnych rzeczy. Co do Powiatu, to chyba jest temat na osobną historię 🙁 Niestety..

   0
   0
 3. Marek czyta bez zrozumienia pisze:

  A co zrobi powiat?! Zalew jest pod zarządem Świerklańca i Nadleśnictwa. Powiat może co najwyżej dać jakąś dotację. Tylko z czego? Może głosujmy w następnych wyborach na Łukasza Dudka? On uzdrowi finanse powiatowe – kimkolwiek zostanie. W końcu to młody i ambitny człowiek któremu się chce!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *