-2°
Fot. Policja
Okradali domy w budowie. Wpadli podczas kontroli drogowej na ul. Radzionkowskiej w Świerklańcu
19 września 2017 r. | 17:56

Tarnogórscy policjanci otrzymali informację, że złodzieje, którzy okradają domy w budowie na terenie powiatu tarnogórskiego, mogą znowu próbować dokonać kradzieży. W minioną niedzielę na ul. Radzionkowskiej w Świerklańcu policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. W środku auta siedziało dwóch mężczyzn. Na pokładzie kontrolowanego forda stróże prawa znaleźli kradzione stemple budowlane oraz euro palety. 33- letni mieszkańcy Sosnowca zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi. Okazało się, że złodzieje okradali domy w budowie znajdujące się na terenie powiatu tarnogórskiego już od marca bieżącego roku. Ich łupem padły stemple budowlane, płyty szalunkowe oraz pręty zbrojeniowe. Wartość skradzionych rzeczy wyceniono na kwotę ponad 17 tys. złotych. Wczoraj złodzieje usłyszeli zarzuty. Za kradzieże, których dopuścili się mężczyźni, mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

źródło/foto: KPP Tarnowskie Góry