bezchmurnie
wtorek
W Nowym Chechle pijana 67-lata jechała po papierosy
25 lipca 2018 r. | 11:31
0

Wczoraj ok. godz. 18.00 na ul. Rekreacyjnej w Nowym Chechle, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą fordem. Powodem kontroli było niewłączenie w samochodzie świateł mijania.

Podczas kontroli, stróży prawa zaniepokoiło zachowanie 67-latki i wyczuwalna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że kobieta ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mieszkanka Zabrza tłumaczyła policjantom, że jechała do sklepu kupić papierosy. Oprócz wykroczenia, którego dopuściła się 67-latka, za jazdę na podwójnym gazie grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

Dodatkowo kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała liczyć się z dodatkowymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 złotych. /KPP Tarnowskie Góry/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *