zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Końca prac nie widać
08 stycznia 2019 r. | 18:49
13

Dobiega końca remont dachu na budynku szkoły podstawowej w Nowym Chechle. Ogrodzony został również teren całej inwestycji oraz zabezpieczony strop nowego budynku przedszkola. 

Do 10 stycznia zostanie ogłoszony przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy, który dokończy rozpoczęte prace budowlane w szkole i przedszkolu. W ramach pozostałych do zrealizowania prac w budynku szkoły pozostało m.in. wybudowanie nowej klatki schodowej, wykonanie instalacji elektrycznej oraz zaadaptowanie na klasy nieużytkowanych do tej pory poddaszy budynku.

Planuje się, że  prace w szkole zostaną zakończone do czerwca 2019 roku. 

Wspólnym elementem szkoły oraz przedszkola jest kotłownia zlokalizowana w budynku przedszkola, której termin zakończenia wraz z jej uruchomieniem wyznaczono do dnia 15 sierpnia 2019 roku.

Termin zakończenia budowy nowego przedszkola w Nowym Chechle został wyznaczony do dnia 31 marca 2020 roku.
Otwarcie ofert  złożonych przez potencjalnych wykonawców ma nastąpić najwcześniej 25 stycznia 2019 roku.

Pierwotny termin zakończenia inwestycji zgodnie z umową o dofinansowanie upływał 31.08.2019 roku, jednakże po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą niemożliwe byłoby zrealizowanie pełnego zakresu zadania w tym terminie. 

Dzięki przychylności Zarządu Województwa Ślaskiego termin zakończenia projektu został wydłużony do 2020 roku.

źródło: UG Świerklaniec13 odpowiedzi na “Końca prac nie widać”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Czy ktoś odpowiedzialny za zrealizowanie zadania , poza pierwotną firmą wykonującą roboty poniósł konsekwencje? Przed ogłoszeniem wyników przetargu bardzo wiele było przesłanek, że firma nie wywiąże się z realizacji zadania, jednak mimo to wybrano ją. Było, nie było – to jednak publiczne pieniądze, a przez całe to zamieszanie koszty na pewno znacząco wzrosły względem pierwotnie założonej kwoty, co zapewne odbiło się w znacznym stopniu na budżecie. Pieniądze te mogły znaleźć na pewno zastosowanie w innych projektach.

  10
  0
  • Wyborca pisze:

   Tak, Cyl poniósł konsekwencje . Pomimo zawalenia kolejnych projektów znów został wybrany na kolejną kadencję w nagrodzę za swoją “wspaniałą ” pracę .

   10
   2
 2. Podziękowania pisze:

  Dziękujemy Pani Marszałek Izabeli Domogale za wsparcie i załatwienie dla dzieci z Nowego Chechła wydłużenia terminu budowy przedszkola. Choć Chechło nie zasługuje na pani wsparcie.

  12
  1
 3. Wyborca pisze:

  Panie Przewodniczący ” Wątpliwej Rady Kompetencji ” nie ośmieszaj się bardziej 🙂

  12
  1
 4. Wyciagjiecie konsekwencji pisze:

  W tej sprawie powinna buc rzetelna konkrola komisji rewizyjnej i innych służb np Urzędu Marszałkowskiego. Należy wyciągnąć konsekwencje i ukarać w tym zwolnić osoby odpowiedzialne za te zaniedbania.

  8
  1
 5. Rozliczenie pisze:

  Trzeba wrocic do tematu zadłużenia pałacu kawalera. Niech Cyl i radni co za tym głosowali zwrócą do budżetu zadłużenie Niemca. Panie Kania to dotyczy przede wszystkim pana, obiema rękami pan bronił Niemca, a teraz w kasie urzędu brakuje prawie pół miliona złotych.

  10
  0
 6. Mieszkaniec pisze:

  Pani Marszałek w imieniu ponad 1 tys Pani wyborców żądamy aby skończyła się ta samowola Wojta i Radnych i aby Urząd Marszałkowski zajął się sprawą. Wystosujemy w tej sprawie oficjalne pismo . Nie może być tak że nikt nie odpowie za zwiększające się długi gminy. A Wojt i Radni zamataja temat pod dywan Osoby które dały zielone światło na zwiększenie się zadłużenie między innymi dzierżawcy Pałacu poniosły konsekwencje . Wyborcy

  10
  1
 7. prywatny folwark cyla pisze:

  Cylu i jego radni traktują tę gminę jak prywatne przedsiębiorstwo, najwyższy czas aby to ukrócić.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *