zachmurzenie umiarkowane
16°
14°
środa
Ważne informacje z OPS na temat programów socjalnych
06 lipca 2020 r. | 18:31
0

Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Nakle Śląskim informuje, że od 1 lipca br. ruszył elektroniczny nabór wniosków o świadczenie "Dobry Start". Także od 1 lipca br. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami i fundusz alimentacyjny.

PROGRAM  "DOBRY START"

OPS przypomina, że od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o świadczenie "Dobry Start" wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. W związku z trwającą pandemią pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

ZASIŁEK RODZINNY I FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - NOWY OKRES 2020/2021

OPS przypomina, że także od 1 lipca 2020 r. na nowy okres zasiłkowy / świadczeniowy można składać wnioski o:
- zasiłek rodzinny wraz z dodatkami
- fundusz alimentacyjny
wyłącznie drogą elektroniczną, np. poprzez bankowość elektroniczną emp@tia, ePUAP. Możliwość złożenia wniosku w formie papierowej będzie istniała od 1 sierpnia 2020 r. I w tym przypadku pracownicy OPS zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną. O sposobie i warunkach przyjmowania wniosków w formie papierowej OPS poinformuje w kolejnych ogłoszeniach na swojej stronie internetowej.

WNIOSKI NA 500+

OPS informuje osoby, które złożyły wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) od 1 lipca 2019 r. na okres 2019/2021, że nie składają nowych wniosków, ponieważ świadczenia zostały przyznane do 31 maja 2021 r.

NOWE WNIOSKI  O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE (500+) BĘDZIE MOŻNA SKŁADAĆ:
- OD 1 LUTEGO 2021 ROKU - ELEKTRONICZNIE
- OD 1 KWIETNIA 2021 ROKU - PAPIEROWODodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *