słabe przelotne opady deszczu
20°
19°
piątek
policja.pl
W weekend zapnij pasy!
15 września 2017 r. | 08:28
0

Dzisiaj od godziny 6:00 trwają krajowe działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

Dzisiaj od godziny 6:00 do 22:00 trwają krajowe działania "PASY". Również na terenie powiatu tarnogórskiego musimy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych, prowadzonych przez tarnogórską drogówkę. Celem działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. Podczas kontroli drogowych mundurowi będą informować dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików. Akcja potrwa do godziny 22.00. /KPP w Tarnowskich Górach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *