bezchmurnie
19°
15°
sobota
Ponad 154 tys. zł dla wójta Świerklańca!
05 października 2017 r. | 12:19
13

Wójt Świerklańca nie może narzekać na swoją wypłatę. W gminie pracuje dopiero pierwszą kadencją, a jego wypłata już dorównuje wynagrodzeniu prezydenta Piekar Śląskich. 

W 2016 roku wójt Marek Cyl za pracę w Urzędzie Gminy otrzymał 154 408,14 zł.  W gminie Świerklaniec zamieszkuje ponad 11 800 mieszkańców. Dla porównania w Piekarach Śląskich mieszka ponad 56 000 mieszkańców. Prezydent Piekar Śląskich w tym samym roku otrzymał 154 463,27 zł wynagrodzenia rocznego.

Jak to możliwe, że wójt małej gminy zarabia nieznacznie mniej niż prezydent dużego miasta?

Fragment oświadczenia majątkowego wójta Marka Cyla.

Fragment oświadczenia majątkowego prezydenta Piekar Śląskich.

źródło: BIP, wikipedia

ŁUKASZ DUDEK13 odpowiedzi na “Ponad 154 tys. zł dla wójta Świerklańca!”

 1. Wyborca pisze:

  aż tyle on bierze????

  0
  0
 2. Edward pisze:

  Zarabia mniej. Panie Dudek, kto Pana uczył matematyki? Chodziło się na wagary, co? Poza tym w samorządzie to Rada Gminy ustala wynagrodzenie wójta. Niech Pan pyta Radnych. Niech Pan porównuje małą gminę z małymi gminami. Może to w Piekarach nie doceniają swojej Pani Prezydent?
  Niech Pan sprawdzi i porówna skuteczność Cyla w pozyskiwaniu środków zewnętrznych z okolicznymi włodarzami i poprzednimi wójtami Świerklańca. Najlepiej zrobić to w przeliczeniu na mieszkańca. Sądzę że się Pan o to nie pokusić, bo wyniki będą niezgodne z linią Pana mocodawców i trzeba by spuścić głowę, może nawet się popiołem posypać…. Zero rzetelności, pseudo dziennikarstwo!!!

  0
  2
  • edi pisze:

   Edward co ty dupcys. Rada gminy to ludzie Cyla wiec wszystko jest ustawione ziomuś 😉

   1
   1
  • Wyborca pisze:

   Edward ciebie chyba poj***ało

   1
   1
   • Edward pisze:

    Do Wyborca: zawsze lepiej napisać że kogoś poje**** niż merytorycznie podyskutować, ale jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to obrażanie idzie najlepiej. A ty Edi startuj w wyborach na wójta Świerklanca, zbierz se większość w radzie Gminy, to będziesz, mieć takie kokosy…. Tak naprawdę w przyszłym roku Cyla i tak rozliczą wyborcy z tego co zrobił i czego nie zrobi….. Zachęcam do dyskusji na poziomie, a nie do obrażania innych. Panie Dudek należy się dziękuję za zwrócenie uwagi bo tytuł Pan zmienił 😉

    1
    1
  • Ilona pisze:

   Bzdury. Jak mozna powownac na mieszkanca pozyskane srodki unijne jak swierklaniec jaest 5 razy mniejszy.
   Ten facet nie powinien tyle zarabiac, jego pensja powinna byc 5 razy mniejsza nic prezydent Piekar. Ona przynajmniej potrafi się zachować

   1
   0
 3. ZM pisze:

  Panie Edward, bardzo proszę o wypisanie ile i na jakie cele „środków zewnętrznych „ pozyskał pan Cyl oraz porównanie z poprzednimi wójtami. Uprzejmie dziękuję.

  1
  0
  • Edward pisze:

   Do ZM Czemu ja mam to robić? To portal Pana Dudka i on się mieni być dziennikarzem, niech pozyska informacje porówna je i opublikuje (podobno ma wyprawę w pozyskiwaniu informacji z gmin), wtedy to będzie dziennikarstwo, a nie kopiowanie gminnych i policyjnych informacji, prymitywny populizm i typowe grillowanie na zlecenie.

   0
   0
 4. Login pisze:

  Przedszkole 3,6 mln
  Termomodernizacje 2,5 mln
  Fotowoltaila 1,2 mln
  Stabinskiego 1,5 mln
  Oczyszczalnia ściekow 8 mln
  Kanalizacja 39 mln
  Lacznie okolo 55 mln w jednej kadencji
  MAŁO?
  Który wójt pozyskał wiecej kasy?

  0
  1
  • DD Reporter pisze:

   Byla prośba wczesniej o porównanie z poprzednikami jesli chodzi o pozyskane fundusze,
   Liczby które zostały podane to nic nie wnosząca statystyka gdyż napisać może każdy a źródła brak… Ponawiam prośbę o porównanie z podaniem źródła inaczej komentarz nic nie wnosi.
   Pozdrawiam DD Reporter

   0
   0
 5. Login pisze:

  He he, tak jest panie reporterze, już szukam 😉

  0
  0
 6. Artur pisze:

  Panie Edwadzie niestety my nie mieszkamy w Szwajcarii tylko w biednej gminie która musi posiłkować się dotacjami na realizację zadań. Niech Pan doliczy do tej składki ubezpieczenia społeczne i zdrowotne i wtedy wyjdzie panu ładna suma . Poza tym zasługi
  Wyżej opisane nie są tylko od pana Cyla a 39mil jeszcze nie mamy – a co z Pałacem Kawaleria i z fatalną umowa z najemcom i która nie byla wyegzekwowania. Jeszcze jedno to wszystko to nie zasługi tylko ich praca za którą my płacimy i łaski nam nie robią.

  1
  0
 7. Edward pisze:

  Do Artur, sprawdziłem sobie zarobki dwóch poprzedników Cyla czyli Barona i Flakusa. Każdy z nich zarabiał maksymalnie tyle ile mógł w odniesieniu do obowiązujących wtedy przepisów. Czyli wtedy było ok, a teraz jest źle, bo rządzi ktoś inny? Jasne, że łaski nikt nie robi, nawet Cyl, jak się zdecydował na udział w wyborach to pewnie zrobił to świadomie i wiedział na co się pisze. Tylko zauważ że wyborcy podpisali z Cylem umowę o pracę na 4 lata i to oni zdecydują czy ja przedłużyć czy go zwolnić. Co do Pałacu Kawalera, to przypomnij ile GOR miał strat za Barona i Flakusa (wtedy nawet nie płacili ZUSu) i kto musiał te długi spłacić: my wszyscy mieszkańcy gminy. Różnica jest subtelna wtedy były długi, które trzeba było spłacić, teraz jest wierzytelność, którą gmina ma do odzyskania. Zresztą na zebraniu z Nakle Cyl powiedział, że sprawa jest w Sądzie. Gdyby to zależało ode mnie to bym Pałac Kawalera wynajął w całości. Niech to ktoś bierze na 25 lat oczywiście z mądrą umową. Co do tych milionów na kanalizację, to dotychczas poprzedni Wójtowie tylko obiecywali pozyskanie konkretnej kasy i na tym się kończyło. Widać, że Cyl w tym temacie jest dość konsekwentny. Ilość pozyskanych środków z zewnątrz w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to bardzo dobry miernik skuteczności wójta. Ja będę na koniec kadencji rozliczać Cyla między innymi z tego.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *