bezchmurnie
19°
15°
sobota
Zmiany nad zalewem Nakło-Chechło. Jacuzzi, sauna, wifi i darmowy parking?
24 kwietnia 2018 r. | 17:12
10

Nareszcie widać zmiany nad zalewem Nakło-Chechło. Dziurawa jak ser szwajcarski infrastruktura drogowa wokół akwenu została zreperowana. Jakość wykonania i efekt wizualny tak jak na zdjęciu.

Żwir do dziury i po problemie.. 

W Tarnowskich Górach od wielu miesięcy trwa dyskusja, co trzeba zrobić, aby zatrzymać turystów na dłużej w powiecie. No bo przecież  jest wpis UNESCO, który do czegoś zobowiązuje (tak przynajmniej mówią).

Wydawałoby się, że zalew mógłby z powodzeniem wpisać się na mapę turystyczną UNESCO jako dodatek rekreacyjno-wypoczynkowy.

Kilka faktów.

Gmina Świerklaniec, która zarządza zalewem nie jest w stanie udźwignąć wszystkich potrzeb finansowych, jednak należy przy tym pamiętać, że całym powiatem zarządza ekipa, która nazywa się Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego.

Dlaczego osoby zarządzające naszym małym regionem, po dziś dzień nie stworzyły wspólnego planu naprawczego dla Zalewu Nakło-Chechło? 

W 2017 roku zalew Sosina Jaworzno otrzymał 28 mln zł dotacji z UE na remont akwenu.

Wizualizacja zalew Sosina Jaworzno

A co mamy w powiecie tarnogórskim? 

Starosta tarnogórski Krystyna Kosmala kilka tygodni temu podczas wywiadu, stwierdziła, że nic nie może zrobić w temacie zlewu, choć jak sama mówi często jeździ rowerem nad Chechło. Burmistrz Arkadiusz Czech również uważa, że problem zalewu nie dotyczy miasta Tarnowskie Góry, a burmistrz Miasteczka Śląskiego nie potrafi zadbać o zwykłe place zabaw dla mieszkańców swojej gminy, a co dopiero zaangażować się w jakieś bardziej ambitne projekty.

Niestety władza samorządowa cierpi na  tzw. "chorobę wielu kadencji". Im dłużej na stołku przy korycie, tym więcej trzeba dolewać do niego pieniędzy publicznych, a mniej dawać pracy dla dobra wspólnego.

Pytanie z tytułu "Jacuzzi, sauna, wifi i darmowy parking?" miało na celu wywołanie dyskusji publicznej, w temacie potrzebnych zmian organizacyjnych w powiecie.

ŁUKASZ DUDEK

 10 odpowiedzi na “Zmiany nad zalewem Nakło-Chechło. Jacuzzi, sauna, wifi i darmowy parking?”

 1. aktywista pisze:

  coraz lepsze te clickbaity xd

  2
  0
 2. Antek pisze:

  hehe he a już myśłałem że Cyl w końcu ruszył cztery litery a tu zonk hehe he
  w końcu mnie to nie dziwi, Cyl zawsze się szczyci, że dla niego zalew i park nic nie znaczą.
  czas na zmianę wójta

  4
  3
  • Wędkarz pisze:

   Kolego Antoni pieprzysz tak jak twój imiennik z komisji smoleńskiej, ja wędkuje na Zalewie od 20 lat i tyle co się zadziało w ostatniej kadencji nie działo się nigdy. Zalew istnieje od 1973 roku i dopiero Cylowi po 40 latach udało się naprawić koronę i jeszcze parę innych rzeczy. Jak jesteś taki mądry i piszesz że Cylowi nie zależy to napisz komu jego poprzedników zależało. Jakoś jego poprzednicy czyli wójtowie Gajda, Baron i Flakus drenowali Zalew z pieniędzy nic tam nie robiąc. Te pieniądze za to trafiały na pokrycie długów który przynosiła restauracja i hotel w Pałacu Kawalera. Teraz przynajmniej Cyl stawia sytuacje uczciwie, że to co gmina zarobi na Zalewie tam zostaje i tyle. Proste rozwiązanie i przynosi efekty.

   1
   6
   • Obserwator pisze:

    Marek jak piszesz o sobie samym, że jesteś najlepszym wójtem na świecie, to pisz tak, żeby inni się nie połapali, że to ty piszesz

    5
    0
 3. Sornik pisze:

  Antosiu, rusz dupsko nad zalew i zobacz co się dzieje a potem wypisuj pierdoły ……

  2
  1
 4. Antek pisze:

  Bylem i widziałem, asfald już siadł na dziurach. Przez środek wybrzuszenie. Szkoda tych pieniędzy.
  Wędkarzu trochę kultury bo zachowujesz się nieelegancko, co to przykład idzie z góry ? haehahah

  1
  1
 5. Wędkarz pisze:

  Mnie moi Rodzice wychowali bardzo dobrze, a kultury radził bym poszukać u siebie, jak też poczytać słownik ortograficzny (patrz asfald)

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *