zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Apel do mieszkańców gminy
26 czerwca 2024 r. | 18:40
0

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu apeluje do mieszkańców gminy Świerklaniec o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody.

"W ostatnich dniach nasiliły się sygnały od mieszkańców budynków położonych w wyższych partiach gminy Świerklaniec o zmniejszeniu ciśnienia wody oraz braku wody w godzinach wieczornych. W związku z aktualnie trwającą falą upałów Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świerklańcu apeluje do mieszkańców gminy Świerklaniec o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody.

Apelujemy do mieszkańców gminy Świerklaniec o niepodlewanie wodą z sieci wodociągowej w godzinach wieczornych tj. od godziny 18:00 do 22:00 trawników, sadów, ogródków, mycia samochodów oraz napełniania basenów, oczek wodnych. Pobór wody do tych celów ze względu na występującą bezdeszczową pogodę oraz utrzymujące się wysokie temperatury powietrza i duże pobory wody powoduje, że części mieszkańców brakuje wody do zaspokojenia celów socjalno-bytowych. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższego apelu".Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *