zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Kompleksowa wymiana opraw świetlnych w gminie Świerklaniec
06 marca 2023 r. | 07:12
0

Świerklaniec to pierwsza gmina w powiecie tarnogórskim, w której realizowana będzie kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego na oprawy energooszczędne typu LED. Wymienionych zostanie łącznie 1649 opraw! Prace związane z ich wymianą rozpoczną się już 4 marca, a zakończą się z końcem czerwca br.

Dzięki umowie zawartej z firmą Tauron Nowe Technologie w tym okresie wymienione zostaną wszystkie stare lampy na terenie gminy. Niższe zużycie energii elektrycznej oznacza dla gminy także znaczne oszczędności. Nie bez znaczenia jest też kwestia estetyczna, bo nowe lampy świecące światłem o jednolitej barwie poprawią również wygląd naszych ulic po zmroku.

Prace związane z wymianą opraw rozpoczną się już 4 marca br. równolegle w miejscowości Orzech i Świerklaniec. Od dnia 11 marca planowane jest rozpoczęcie prac w Nakle Śląskim. W dalszej kolejności w Nowym Chechle.

Nie spodziewamy się znacznych utrudnień dla Mieszkańców w związku z prowadzonymi pracami. Jeśli takie jednak wystąpią to będą one krótkotrwałe, dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość. Warto także wiedzieć, że obwody oświetleniowe obejmują często obszar kilku ulic, a wymiana opraw będzie wymagała włączenia danego obwodu w celu sprawdzenia czy nowo zamontowane lampy działają. Może to doprowadzić do sytuacji, że w ciągu dnia lampy będą włączane nawet w miejscach, w których prace nie będą prowadzone.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *