zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Miasteczko Zdrowia w Świerklańcu
18 sierpnia 2021 r. | 07:00
0

W sobotę 21 sierpnia spacerując alejkami zabytkowego parku w Świerklańcu będzie można odbyć bezpłatne konsultacje i badania wykonywane przez specjalistów szpitali wojewódzkich.

Oprócz tego będzie możliwość m. in. zaszczepienia się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele innych działań. Związanych ze zdrowiem i nie tylko!

Izabela Domogała Członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz Marek Cyl Wójt Gminy Świerklaniec zapraszają na Dzień Zdrowia w Świerklańcu, który odbędzie się w sobotę 21 sierpnia w zabytkowym parku w Świerklańcu w godz. 12.00 do 18.00. Będzie możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji i badań wykonywanych przez specjalistów szpitali wojewódzkich.

Wśród nich badania:
Okulistyczne, ortopedyczne, pulmonologiczne, podologiczne, neurochirurgiczne, diabetologiczne, dietetyczne, fizjoterapeutyczne, onkologiczne, wykrywania tętniaków aorty brzusznej, z zakresu zdrowia psychicznego, w kierunku wykrywania wirusa HIV i zakażenia kiłą, testy przesiewowe w zakresie uzależnień od alkoholu, punkty pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi, spirometrii.

Mobilne punkty:
Szczepień przeciwko COVID-19
Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Dodatkowo będzie można zapoznać się z działalnością:
Województwa Śląskiego w ramach: Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre", ..Śląskie. Dla Seniora" oraz Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego"
Instytucji wspierających osoby z niepełnosprawnościami i ich otoczenia (PFRON, Zakłady Aktywności Zawodowej. Warsztaty Terapii Zajęciowej itp.)
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowskich Górach: ubezpieczenia społeczne, porady dot. m.in. uprawnień do zasiłków, świadczeń, przeliczania prognozowanego świadczenia emerytalnego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach: Program „Czyste Powietrze"

Występy Artystyczne:
Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk", Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk" oraz artystów „Opery Śląskiej"

Gry i zabawy ruchowe dla małych i dużych
... i wiele innych!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *