zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Nowi sołtysi i rady sołeckie
11 czerwca 2024 r. | 20:02
0

W pierwszym tygodniu czerwca w sołectwach gminy Świerklaniec odbyły się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy dokonali wyborów sołtysów i składów rad sołeckich.

3 czerwca podczas zebrania wiejskiego mieszkańcy Nakła Śląskiego wybrali na swojego sołtysa Marka Cyla. Drugą kandydatką do objęcia tej funkcji była Katarzyna Papała.
Mieszkańcy wybrali także skład rady sołeckiej do której weszli: Gerard Nowak, Gerard Nickel, Tomasz Kania, Łukasz Janas, Michał Gołąbek, Magdalena Skalec i Łukasz Wylężek.

4 czerwca zebranie odbyło się w Orzechu. Na sołtysa został zgłoszony tylko jeden kandydat - Michał Nolewajka. Mieszkańcy ponownie wybrali go sołtysem i sprawuje on już tą funkcję trzecią kadencję.

Radę sołecką w Orzechu tworzą: Jolanta Bubalik, Klaudia Frej, Wojciech Herman, Sabina Jarosz, Adam Paruzel, Andrzej Patoń i Grażyna Piątek.
5 czerwca sołtysa wybrali mieszkańcy Świerklańca. Jedynym zgłoszonym kandydatem był Mirosław Bacik. Mirosław Bacik także sołtysem Świerklańca jest już trzecia kadencję.
Do rady sołeckiej mieszkańcy wybrali: Irenę Goldman, Krystiana Matusika, Joannę Rojek, Mateusza Segieta i Stanisława Wawszczaka.

7 czerwca na zebraniu wiejskim w Nowym Chechle mieszkańcy zgłosili do wyborów sołtysa czterech kandydatów: Annę Grucę, Annę Tarandę-Mrachacz, Dariusza Myrcika i Macieja Koźmińskiego. Większość mieszkańców głosowała za Dariuszem Myrcikiem i to on został wybrany sołtysem. W radzie sołeckiej Nowego Chechła zasiadają: Barbara Hajduk, Sylwia Henkelman, Marcin Kępski, Maciej Koźmiński, Mirosław Otwinowski, Anna Taranda-Mrachacz i Sylwia Widłok.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *