zachmurzenie umiarkowane
środa
O 60 km/h za dużo w terenie zabudowanym
16 marca 2023 r. | 17:49
0

Policjanci tarnogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową skodę, której kierująca pędziła w terenie zabudowanym 110 km/h. Kierująca została ukarana wysokim mandatem i punktami karnymi. 

Wczoraj po godzinie 17.00 na ulicy Pyskowickiej w Jasionie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy skontrolowali prędkość osobowej skody. W terenie zabudowanym ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, jednak 44-letnia mieszkanka Nierady z powiatu częstochowskiego załamała je i prowadziła swój samochód z prędkością 110 km/h.

Za wykroczenie ukarana została mandatem i punktami karnymi. Oprócz wysokiej grzywny policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.

Od 17 września ubiegłego roku obowiązuje nowy taryfikator. W sytuacji łamania przepisów, z tej samej grupy w ciągu dwóch lat od ostatniego wykroczenia, kierujący będzie musiał liczyć się z większą karą. Tzw. „recydywa” ma za zadanie zniechęcić kierowców do mocniejszego wciskania pedału gazu.

Kierowco, pamiętaj! Droga to nie tor wyścigowy. Jazda z nadmierną prędkością może prowadzić do powstawania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Wciskając bezmyślnie gaz do dechy, narażamy nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek.

Przypominamy:

  • 31-40 km/h – pierwszy raz: 800 złotych / recydywa: 1600 złotych;
  • 41-50 km/h – pierwszy raz: 1000 złotych / recydywa: 2000 złotych;
  • 51-60 km/h – pierwszy raz: 1500 złotych / recydywa: 3000 złotych;
  • 61-70 km/h – pierwszy raz: 2000 złotych / recydywa: 4000 złotych;
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 złotych / recydywa: 5000 złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *