słabe opady deszczu
10°
czwartek
Porządkowanie okolic Zalewu Nakło-Chechło
12 kwietnia 2021 r. | 21:26
0

Zapraszamy wszystkich, dla których ważne jest dobro Zalewu Nakło-Chechło na wiosenne porządkowanie nabrzeży. Akcja odbędzie się w sobotę 17 kwietnia br. w godzinach od 9 do 12.

Od kilku lat, na początku wiosny Gmina Świerklaniec wspólnie z Nadleśnictwem Świerklaniec przeprowadzała akcję sprzątania korony Zalewu Nakło-Chechło, do której zapraszała wszystkich chętnych mieszkańców, stowarzyszenia, kluby i inne organizacje. Ze względu na epidemię i związany z nią zakaz zgromadzeń, akcja po raz kolejny nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Pamiętajmy zatem o zachowaniu dystansu i przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń.

Gmina Świerklaniec zapewni worki, a następnie zbierze pozostawione w nich śmieci z korony Zalewu i drogi dojazdowej od strony Tarnowskich Gór. Na polu biwakowym zostanie umieszczony kontener do którego składowane w tym dniu będą wszystkie odpady.

- Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w naszej corocznej akcji. W ten sposób możemy symbolicznie włączyć się w obchody Dnia Ziemi, które wypadają kilka dni później. Przede wszystkim możemy jednak realnie wpłynąć na poprawę czystości okolic Zalewu Nakło-Chechło – zachęca Marek Cyl wójt Gminy Świerklaniec.
Worki na śmieci zostaną przekazane członkom Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zalewu Chechło, którzy rozdystrybuują je wśród chętnych osób.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *