zachmurzenie umiarkowane
21°
17°
piątek
Trzecie miejsce Wiktora Leszczyńskiego w Pucharze Polski
03 listopada 2019 r. | 20:25
0

Urodzony 2002 roku wychowanek i zawodnik UKS Świerklaniec Wiktor Leszczyński zajął trzecie miejsce w kajakarskim 3 Pucharze Polski Zawodów Konsultacyjnych Juniorów.

W sprawdzianie na dystansie 2000 m w kajakowej „jedynce” był pierwszy osiągając czas 9:02,41 natomiast w drugim sprawdzianie na dystansie 1000 m, również płynąc samemu, zajął trzecie miejsce z czasem 3:56,12. Te lokaty dały mu sumarycznie trzecie miejsce w Polsce wśród juniorów. Zawody odbyły się w Wałczu w dniach 25-27 października br.
To nie pierwszy sukces młodego zawodnika, który od początku trenuje w świerklanieckim klubie pod okiem trenera Alojzego Gackiego. Wiktor znajduje się w juniorskiej kadrze reprezentacji Polski, a niebawem powalczy na juniorskich Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

UKS Unia Świerklaniec to jeden z dwóch klubów kajakarskich w gminie Świerklaniec. Treningi odbywają się w parku w Świerklańcu w poniedziałki i środy o godz. 16:00 oraz w soboty o godz. 10:00. Młodzież zainteresowana dołączeniem do klubu może uzyskać więcej informacji pod nr 723 490 661 u trenera Tomasza Pospiecha.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *